Bateriové úložiště Clever BES

Zajistěte pro vaši firmu levnější energii ve dne v noci, stabilizujte infrastrukturu a minimalizujte energetické ztráty.

image showing the real life application of our technologies

Drahé energie a nestabilita elektrické sítě jsou jednou z největších výzev, kterým dnes podniky čelí. Oba problémy vám pomůže řešit naše akumulátorové úložiště Clever BES.

Představte si naše bateriové úložiště BES Plus jako všestranného strážce vaší energetické sítě. Součástí všech modelů je totiž řada pokročilých technologií:

 • LiFePO4 baterie – ukládá s vysokou účinností solární energii a zabraňuje přetokům do sítě.
 • Aktivní filtr harmonických kmitočtů – eliminuje vyšší harmonické kmitočty a zlepšuje kvalitu elektřiny v celé síti (zejména při zapojení zdrojů obnovitelné energie). Zároveň minimalizuje opotřebení výrobních zařízení a transformátorů a brání jejich výpadkům.
 • Kompenzátor jalové energie – zefektivňuje využití elektřiny omezením energetických ztrát a snižuje vaše náklady.
 • Energy Storage Management systém – umožňuje dohled nad využitím energie podle aktuálních potřeb a cen elektřiny (peak shaving a demand site shifting) a tím přispívá ke stabilitě sítě.
 • Analyzátor sítě s kvalitometrem – monitoruje kvalitu vaší energetické sítě. Současně ověřuje, zda předávací místo vaší sítě splňuje podmínky smlouvy o připojení (SoP) s distribuční společností. 

Řídící systém úložiště je včetně měniče kompletně vyvinut v EU a splňuje tedy i ty nejnáročnější bezpečnostní standardy a a harmonizační normy EU (EMC- EN 55011, EN 50178, EN 61439-1, EN 61439-2, EN 61000-6-2, EN 61000-6-4, EN 55011 a ROHS - EN 50581:2012), takže nikdo se na druhém konci světa nemůže rozhodnout váš systém vypnout.

Bateriové úložiště se svým ESM systémem tak umožňuje následující širokou škálu energetických aplikací s významnými ekonomickými přínosy:

 • ukládání solární energie s eliminací přetoků do sítě
 • řízení rezervované kapacity s úsporou na poplatcích (peak shaving, demand site shifting apod.)
 • snížení ceny odběrového diagramu díky využití SPOT cen denního obchodování
 • snížení poplatků za odchylku odběrového diagramu (pro obchodníky)
 • poskytování služeb výkonové (frekvenční a napěťové) rovnováhy aFRR, mFRR a služby řízení odběru
 • snížení ztrát transformátoru a výpadky výrobních provozů díky integrovanému harmonickému filtru s rychlou kompenzací jalového výkonu
 • kompenzace flickeru za pomoci rychlého řízení jalové energie (činný proud flickeru se doplňuje o jalový výkon a tím se řídí změna napětí)

Proč Zvolit BES Plus

Výběrem BES Plus získáváte nejen špičkové technologické řešení pro ukládání energie, ale také partnera pro budování odolnějšího a udržitelnějšího energetického systému vaší společnosti. Naše bateriové úložiště je podloženo rozsáhlými zkušenostmi a odbornými znalostmi v oblasti energetiky a je navrženo s ohledem na maximální výkon, spolehlivost a bezpečnost.

Naše úložiště poroste s vámi – začněte s BES MP s parametry od 160kWh a pokračujte v růstu vašich energetických aplikací s BES Plus až do bateriových farem s 10s MWh/MW. Podívejte se na video škálovatelnosti BES Plus:

Více informací: CleverBES Plus datasheet

Clever BES MP 160 až 410 kWh

BES Plus MP

image showing the real life application of our technologiesimage showing the real life application of our technologiesimage showing the real life application of our technologies

BES Plus Duo 1310/340

BES Plus 655/340

Odesláním zprávy souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Thank you! We’ll get back to you soon

We have received your message and will get back to you as soon as possible. Our team is dedicated to providing the best support and we appreciate your patience.

Oops! Something went wrong.

Napište nám

Rádi vám spočítáme finanční a časovou návratnost investice do modernizace vaší energetické sítě. Pošlete nám zprávu a do 2. pracovního dne se vám ozveme zpět.